Rehabilitatsioon & Meditsiin

KIIREM TAASTUMINE VIGASTUSTEST

NING VIGASTUSTE KORDUMISE VÄLTIMINE

 

YoYo Technology™ ja nHANCE™i seadmed on osutunud erakordselt tõhusaks nii vigastuste vältimiseks treenimisel kui taastusravis.

Võrreldi 29 ühepoolsest eesmise ristatisideme vigastusest paraneval patsiendi vastupidavustreeningu mõjusid tavapäraste seadmete või treeninguseadme nHANCE™ Knee Extension kasutamise puhul.
Mõlema rühma patsientide eesmise ristatisideme toimivus paranes kolmekuulise perioodi jooksul. nHANCE™ Knee Extension oli sama ohutu ja tõhus (st tugevus ja võimsus kasvasid, paranes tasakaal ja vertikaalne hüpe) kui tavapärased eesmise ristatisideme vigastusest paranevatel patsientidel kasutatavad vastupidavustreeninguseadmed (Greenwood jt, 2007).

 

Teine uuring, milles kontrolliti treeninguseadmega nHANCE™ Leg Press kuue nädala pikkuse treenimise tõhusust kroonilise põlvekedra tendinopaatia all kannatavatel sportlastel, näitas lihase ekstsentrilise funktsiooni paranemist ja valu vähenemist (Romero-Rodriguez jt, 2007).

 

Lisaks vähendas kaheksanädalane treening treeninguseadmega nHANCE™ Leg Curl tippjalgpalluritel programmile järgnenud perioodil hamstringlihase vigastuste esinemissagedust. Muljetavaldaval moel paranesid nendel mängijatel, kes lisasid oma tavalisele jõutreeningule kõnealuse harjutuse, jooksukiirus ja võimsus rohkem kui standardprogrammi juurde jäänud mängijatel (Askling jt, 2003).